Patiosonu skābēšana

2 kg paiisonu, 1 l ūdens, 40—50 g sāls, 20 g cukura, 100 g dillu. bazilika, estragona, kalnu mētras, mārrutku saknes.

Pārauguši patisoni skābēšanai neder. Vislabākie augļi 4-6 cm diametra, kad sēkliņas ir tikko aizmetušās un paši augļi saldi, sulīgi un trausli. Patisonu raža jānovāc ļoti uzmanīgi, jo to miza ir plāna. Ja mizu ievaino, tā kļūst tumša un neglīta, bet ieskābēti patisoni ilgi neuzglabājas. Patisonu skābēšana līdzīga gurķu skābēšanai. Garšaugus ņem līdz 5% no patisonu svara. Galvenais garšaugs, tāpat kā gurķiem, ir dilles. Pārējie garšaugi jāņem ar asu, izteiktu aromātu un garšu, jo paši patisoni ir maigi, bez izteiktas īpatnējas garšas. Labi garšaugi ir baziliks, dārza kalnmētra, mārrutku saknes, estragons u. c.

Patisonus mazgā aukstā ūdenī, nosusina, sakārto traukā kopā ar garšaugiem, kas parupji sagriezti, uzliek koka ripu un vieglu slogu. Sālsūdeni pagatavo kā parasti. Patisonus pārlej ar atdzesētu sālsūdeni.
Ja patisonus paredzēts uzglabāt līdz pavasarim, tad vēlams sāls daudzumu palielināt līdz 6%. Patisonus skābē 3-10 dienas 18 °C temperatūrā. Pēc tam novieto 0-7°C temperatūrā.
Patisonus labāk skābēt noslēgtos traukos, it sevišķi tad, ja nav piemērotu telpu to uzglabāšanai. Skābētos patisonus, tāpat kā gurķus, lieto dažādiem salātiem, zupām un sautējumiem.

Please wait...
Jums patika šis ieraksts? Dalaties ar to sociālos tīklos.

Atbildēt